|
|
Załącznik V. Informacje, jakie powinny być przekazane społeczeństwu, zgodnie z artykułem 13 (1)
- Nazwisko (nazwa) operatora i adres zakładu.
- Określenie, poprzez zajmowane stanowisko, osoby udzielającej informacji.
- Potwierdzenie, że zakład podlega regulacjom prawnym i przepisom administracyjnym zapewniającym obowiązywanie niniejszej Dyrektywy oraz że powiadomienie wymienione w artykule 6 (3) lub raport o bezpieczeństwie wymieniony w artykule 9 (1) zostały przedłożone kompetentnym władzom.
- Objaśnienie w sposób zrozumiały działalności prowadzonej w zakładzie.
- Powszechnie stosowane nazwy lub, w przypadku substancji niebezpiecznych wymienionych w części 2 załącznika I, nazwy rodzajów substancji bądź określenie kategorii grupy substancji niebezpiecznych w odniesieniu do substancji lub preparatów znajdujących się w zakładzie, które mogą spowodować poważną awarię, ze wskazaniem ich podstawowych niebezpiecznych właściwości.
- Ogólne informacje związane z charakterem zagrożenia poważną awarią, z uwzględnieniem jego skutków dla ludzi i środowiska.
- Odpowiednie informacje o sposobach ostrzegania ludności i jej informowania w razie wystąpienia poważnej awarii.
- Odpowiednie informacje o działaniach, jakie ludność powinna podjąć, oraz o zachowaniu zalecanym w przypadku wystąpienia poważnej awarii.
- Potwierdzenie, że operator jest zobligowany do podjęcia odpowiednich przygotowań w zakładzie, w szczególności w porozumieniu ze służbami ratowniczymi, w celu opanowania awarii i zminimalizowania ich skutków.
- Odniesienie do zewnętrznego planu awaryjnego [operacyjno-ratowniczego] przygotowanego w celu likwidowania zewnętrznych skutków awarii. Będzie ono zawierać zalecenie działania zgodnie z instrukcjami lub wymaganiami ustalonymi przez służby ratownicze w czasie awarii.
- Szczegóły określające miejsce, skąd można otrzymać dalsze informacje, jeśli są one poufne zgodnie z wymaganiami prawa krajowego.
|
|
|
|