2010 r.  
60-lecie działalności
Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego


Miejsce konferencji

Monumentalny zamek książęcy Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Krakowskim na Wawelu). Jest on jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych obiektów tego typu w Polsce. Zbudowany w latach 1288-1292 przez księcia Bolka Surowego, stanowił jego główną siedzibę i ważny punkt systemu obronnego Księstwa Świdnickiego. Na przestrzeni dziejów zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli i wygląd, a największy wpływ na dzisiejszy jego charakter miała rodzina Hochbergów władająca zamkiem przez ponad 400 lat.

Obecny wygląd zawdzięcza licznym przebudowom, z których ostatnią zakończono sto lat temu. Zbudowano wtedy główną wieżę i skrzydło południowo-zachodnie z charakterystycznymi dwiema wieżami. Szczególne wrażenie wywierają imponujące komnaty zamku, z których najpiękniejsze to Sala Maksymiliana, Salon Chiński, Salon Włoski, Salon Zielony i Hall Myśliwski. Na terenie wokół zamku znajdują się piękne ogrody oraz palmiarnia, w której rośnie ok. 100 gatunków roślin sprowadzonych z 4 kontynentów.


Siedziba instytutu
Wyszukiwarka

Linia

Copyright © Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
Wszelkie prawa do udostępnianych materiałów informacyjnych są zastrzeżone.
Kopiowanie w celu rozpowszechniania fragmentów lub całości materiałów jest zabronione. Udostępnione materiały można kopiować zarówno we fragmentach,
jak i w całości wyłącznie na użytek własny.

ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa, tel. (+48 22) 623 36 98, fax (+48 22) 623 36 93

Zapraszamy