Logo CIOP CIOPMapa serwisu English version
CIOPWsteczPoziom wyżejCIOP
.. | Sprzęt ochrony głowy | Sprzęt ochrony twarzy i oczu | Sprzęt ochrony słuchu | Sprzęt ochrony układu oddechowego | Środki ochrony kończyn górnych | Środki ochrony kończyn dolnych | Odzież ochronna | Sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości

Wybranych 10 pozycji sprzętu ochrony
przed upadkiem z wysokości

W-02-114
2007-01-13
Urządzenie samozaciskowe z giętką prowadnicą A-STOP, typ AC 402/01

Urządzenie samozaciskowe z giętką prowadnicą "A-STOP" jest urządzeniem zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości. Może być stosowane jako element systemu (wraz z szelkami bezpieczeństwa) zabezpieczającego pracownika przy wszelkich pracach wymagających częstego przemieszczania się w płaszczyźnie pionowej. Konstrukcja umożliwia płynne przesuwanie się urządzenia po linie roboczej w obu kierunkach. W razie zaistnienia upadku urządzenie natychmiast automatycznie blokuje się na linie.

Urządzenie należy chronić przed kontaktem ze środkami chemicznymi (kwasami, środkami utleniającymi, krezolem), kontaktem z rozpuszczalnikami, smarami, farbami, kontaktem z otwartym ogniem i źródłami ciepła, przedmiotami o ostrych krawędziach.
W-02-139.Z
2007-01-17
Szelki bezpieczeństwa typ AGU 100 wersja SB

Szelki bezpieczeństwa AGU 100 SB stanowią uprząż przeznaczona do powstrzymywania spadania z wysokości. Wyposażone są w klamrę grzbietową dzięki czemu mogą współpracować z różnego typu podzespołami łącząco-amortyzującymi. Klamra brzuszna znajdująca się na wysokości pasa biodrowego umożliwia przyłączenie do urządzenia samozaciskowego ze sztywna prowadnicą. Pas biodrowy będący częścią szelek umożliwia ich wykorzystanie do pracy "w podparciu".

Szelki nie mogą być stosowane na stanowiskach "gorących" - bez należytego zabezpieczenia taśm włókienniczych przed uszkodzeniem oraz w strefie zagrożonej wybuchem (np. górnictwo).
W-02-140.Z
2007-04-21
Szelki bezpieczeństwa typ AGU 300 wersja S

Szelki bezpieczeństwa stanowią uprząż przeznaczona do powstrzymywania spadania z wysokości. Wyposażone są w klamrę grzbietową dzięki czemu mogą współpracować z różnego typu podzespołami łącząco-amortyzującymi. Klamra brzuszna znajdująca się na wysokości pasa biodrowego umożliwia przyłączenie do urządzenia samozaciskowego ze sztywna prowadnicą. Pas biodrowy będący częścią szelek umożliwia ich wykorzystanie do pracy "w podparciu".

Szelki nie mogą być stosowane na stanowiskach "gorących" - bez należytego zabezpieczenia taśm włókienniczych przed uszkodzeniem oraz w strefie zagrożonej wybuchem (np. górnictwo).
W-02-141.Z
2007-01-17
Urządzenie samohamowne typ 6-2200, 6-2400

Urządzenie samohamowne jest podzespołem łącząco-amortyzującym przyłączanym do konstrukcji nośnej i współpracującym z szelkami bezpieczeństwa. Zabezpiecza pracownika podczas pracy na wysokości np. na rusztowaniach, konstrukcjach kratowych, itp. w sytuacji konieczności przemieszczania się w pionie.

Urządzenia nie wolno stosować w środowisku zagrożonym wybuchem oraz zapylonym i zaolejonym (np. cysterny, silosy).
W-02-143.Z
2007-01-17
Urządzenie samohamowne typ 6-2550, 6-2600

Urządzenie samohamowne jest podzespołem łącząco-amortyzującym przyłączanym do konstrukcji nośnej i współpracującym z szelkami bezpieczeństwa. Zabezpiecza pracownika podczas pracy na wysokości, np. na rusztowaniach, konstrukcjach kratowych, itp. w sytuacji konieczności przemieszczania się w pionie. Urządzenia nie wolno stosować w środowisku zagrożonym wybuchem oraz zapylonym i zaolejonym (np. cysterny, silosy).

Urządzenia nie wolno stosować w środowisku zagrożonym wybuchem oraz zapylonym i zaolejonym (np. cysterny, silosy).
W-02-163.Z
2007-06-09
Urządzenie samozaciskowe z giętką prowadnicą typ MX S12

Urządzenie stanowi składnik sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. Przeznaczone jest do stosowania jako podzespół łącząco-amortyzujący indywidualnego systemu powstrzymującego spadanie z wysokości.

Urządzenie nie może być stosowane w warunkach zagrożenia wybuchem oraz w warunkach silnego zapylenia i/lub zaolejenia
W-02-167.Z
2007-10-13
Urządzenie kotwiczące ze sztywną prowadnicą typ MULTI RAIL (z ruchomymi punktami kotwiczenia - nr kat. 17407, 17792, 20386)

Urządzenie kotwiczące ze sztywną prowadnicą typ "Multi Rail" stanowi podzespół kotwiczący indywidualnego systemu chroniącego przed upadkiem z wysokości, z ruchomym punktem kotwiczenia dla podzespołu łącząco - amortyzującego. Umożliwia użytkownikowi systemu ochronnego przemieszczanie się w poziomie, wzdłuż trasy wyznaczonej przez prowadnicę, przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości ochrony przed upadkiem z wysokości.

Urządzenie nie może być stosowane w warunkach zagrożenia wybuchem.
W-02-147.Z
2007-05-03
Szelki bezpieczeństwa Navaho Sternal typ C71

Szelki bezpieczeństwa Navaho Sternal C71 stanowią uprząż przeznaczoną do powstrzymywania spadania z wysokości. Wyposażone są w klamrę grzbietową i piersiową dzięki czemu mogą współpracować z różnego typu podzespołami łącząco-amortyzującymi. Pas biodrowy będący częścią szelek umożliwia ich wykorzystywanie do pracy "w podparciu".

Szelki nie mogą być stosowane na stanowiskach "gorących" - bez należytego zabezpieczenia taśm włókienniczych przed uszkodzeniem oraz w strefie zagrożonej wybuchem (np. górnictwo).
W-02-157.Z
2007-09-23
Urządzenie do nadawania pozycji podczas pracy na wysokości typ AB4

Urządzenie stanowi składnik indywidualnego systemu zapobiegającego spadaniu z wysokości. Przeznaczone jest do stosowania jako linka opasująca do nadawania pozycji podczas pracy na wysokości.

Urządzenie nie może być stosowane: w systemach chroniących przed upadkiem z wysokości, których funkcja ochronna polega na powstrzymywaniu spadania, w warunkach zagrożenia wybuchem.
W-02-160
2007-07-04
Trójnóg - TRIPOD AT 055 typ IK 2

Trójnóg typ IK2 stanowi przenośny element kotwiczący. Trójnóg należy stosować we współpracy ze sprzętem chroniącym przed upadkiem z wysokości, jako składnik systemu. Trójnóg wraz z podzespołem łącząco-amortyzującym oraz z szelkami bezpieczeństwa może stanowić ochronę dla jednej osoby.

Trójnóg nie może być stosowany w środowisku zagrożonym wybuchem oraz narażony na działanie agresywnych środków chemicznych.

Na górę strony

Siedziba instytutu
Strona głównaIndeks słówStrona BIPCIOP