Miejsce konferencji

Hotel ZAMEK RYN **** znajduje się w otoczeniu dwóch przejrzystych jezior Ołów i Ryńskiego, wśród nieskalanej cywilizacją dzikiej przyrody tego najczystszego z regionów Polski. Położony na wzgórzu, wśród drzew pamiętających dawne legendy i historie, pozwala cofnąć się w czasy rycerskie, z dala od zgiełku miasta i codziennego pośpiechu. Ogromnym atutem hotelu jest jego usytuowanie w jednym z najpiękniejszych regionów Polski, w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich – finalisty światowego plebiscytu na Siedem Nowych Cudów Świata.

XIV-wieczny gotycki zamek krzyżacki jest też jedną z największych tego rodzaju budowli na świecie. W okresie swej świetności spełniał rolę klasztoru warownego mieszcząc siedzibę klasztoru i siedzibę władz prowincji oraz pełniąc funkcję warowni rycerskiej.

Odrestaurowany i przywrócony do dawnej świetności zamek stał się miejscem wyjątkowym. Duch dawnego gospodarza - Fryderyka von Wallenroda (brata ówczesnego wielkiego mistrza zakonu Konrada von Wallenroda), słynącego z umiłowania zarówno tradycji rycerskich, jak i fascynacji wykwintną kuchnią czuwa, aby każde spotkanie było wydarzeniem magicznym.

Ryn oferuje niepowtarzalną atmosferę, dni przesycone śpiewem ptaków, barwne krajobrazy o każdej porze roku, nieprzeniknione lasy i bajeczne jeziora, a także miejsca do spacerów i dodatkowe atrakcje. Z zamkiem wiążą się niesamowite legendy i opowieści, które można odkryć jedynie chłonąc tę atmosferę osobiście.

   

Siedziba instytutu
Wyszukiwarka

Linia

Copyright © Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
Wszelkie prawa do udostępnianych materiałów informacyjnych są zastrzeżone.
Kopiowanie w celu rozpowszechniania fragmentów lub całości materiałów jest zabronione. Udostępnione materiały można kopiować zarówno we fragmentach,
jak i w całości wyłącznie na użytek własny.

ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa, tel. (+48 22) 623 36 98, fax (+48 22) 623 36 93

Zapraszamy