Zamek Ryn słynie z niezapomnianych wnętrz z epoki, gdzie zostały zachowane autentyczne fragmenty gotyckich portali i sklepień. Klimatu tego miejsca dopełnia bogaty zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia, charakterystycznych dla wojsk proweniencji wschodniej. Wśród zgromadzonych eksponatów można znaleźć niezwykłe przedmioty, m.in.: hełmy i szyszaki normańskie (X-XI w.), topory, czekany (IX-X w.), miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich (XII-XIII w.). Co więcej, ten XIV-wieczny zamek krzyżacki to miejsce z ogromną tradycją kulinarną. Dawna siedziba Kontura, w której rycerze zakonni jadali zwierzynę i ryby z okolicznych jezior i lasów, dziś także słynie z rozmaitości smaków i aromatów.

Takie to właśnie okoliczności czekały w tym roku na uczestników 16. edycji  Międzynarodowej Konferencji Zwalczania Hałasu Noise Control (26-29 maja 2013 r. w hotelu ZAMEK RYN), którzy mogli swe rozważania, referaty, dyskusje oraz odczyty przenieść niejako w entourage czasów średniowiecza.

Konferencja była adresowana do osób zajmujących się problematyką zwalczania hałasu i drgań mechanicznych w badaniach naukowych i pracach rozwojowych, szkoleniach, zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy, ochronie środowiska pracy i środowiska naturalnego.

Przewodniczący Komitetu Naukowego
Honorowy Przewodniczący Komitetu Naukowego
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
prof. zw. dr hab. inż. Zbigniew Engel
prof. dr hab. med.
Danuta Koradecka
dr hab. inż.
Wiktor Marek Zawieska,
prof. nadzw. CIOP-PIB


Siedziba instytutu
Wyszukiwarka

Proszę wprowadzić login (e-mail) i hasło użytkownika

Login (e-mail):
Hasło:


Linia

Copyright © Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
Wszelkie prawa do udostępnianych materiałów informacyjnych są zastrzeżone.
Kopiowanie w celu rozpowszechniania fragmentów lub całości materiałów jest zabronione. Udostępnione materiały można kopiować zarówno we fragmentach,
jak i w całości wyłącznie na użytek własny.

ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa, tel. (+48 22) 623 36 98, fax (+48 22) 623 36 93

Zapraszamy