Logo CIOP CIOPMapa serwisu English version
CIOPWsteczPoziom wyżejCIOP
.. | Tydzień Walki z Hałasem | Plakat Tygodnia | Konkurs plastyczny dla dzieci | Wystawa plakatów "Hałas" | Szkolenie dla przedsiębiorstw | Porozmawiajmy o hałasie | Finał Tygodnia Walki z Hałasem | Zdjęcia

Mówmy głośno o tym, żeby było ciszej !
Finał Tygodnia Walki z Hałasem w Puławach


Niedziela, 5 czerwca, stadion miejski w Puławach


Mieszkańców Puław i okolic zapraszamy na finał Tygodnia Walki z Hałasem pod hasłem Mówmy głośno o tym, żeby było ciszej, który odbędzie się 5 czerwca br. na stadionie miejskim podczas pikniku miejskiego z okazji Dnia Chemika. Patronat medialny nad akcją objęli: TVP1, Tygodnik Puławski, Tygodnik Powiśla, miesięcznik Bezpieczeństwo Pracy oraz serwis internetowy Puławy.online.

Uczmy się bawiąc – ta myśl przyświeca organizatorom finału Tygodnia, którzy gorąco zachęcają do udziału w imprezie. Warto zwrócić uwagę na problem hałasu, który – choć wszechobecny, bo towarzyszący nam w pracy i w życiu codziennym – zwykle jest bagatelizowany i ignorowany. Zapewne częściowo wynika to z niewiedzy na temat poważnych i nieodwracalnych skutków jego oddziaływania na nasze zdrowie. Przedstawiciele
CIOP-PIB spróbują przybliżyć ten naprawdę ważny temat w sposób odmienny: lekki, łatwy i ciekawy.

W godzinach od 15.00 do 16.30 zapraszamy na stadion miejski wszystkich mieszkańców Puław, którzy chcieliby poznać sposoby radzenia sobie z hałasem, którego nie udaje się nam uniknąć w życiu codziennym oraz do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami (w tym konkurs „cichego’ wiercenia w betonie). Towarzyszyć im będzie także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn.: Stop hałasowi, ogłoszonego wcześniej wśród uczniów puławskich szkół podstawowych, a następnie wręczenie nagród laureatom.

Podczas pikniku swój finał znajdą też dwa konkursy wiedzy o hałasie. Pierwszy z nich prowadzony jest na łamach Tygodnika Puławskiego, Tygodnika Powiśla i serwisu internetowego Puławy.online, gdzie zamieszczane są kolejne teksty o hałasie z dołączonymi pytaniami konkursowymi. Natomiast drugi konkurs ogłoszony dla pracowników Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. wiąże się z cyklem audycji radiowych (przygotowanych przez CIOP-PIB) emitowanych od 23 maja tym przedsiębiorstwie.

Zdjęcia

Na górę strony

Siedziba instytutu
Strona głównaIndeks słówStrona BIPCIOP