Logo CIOP CIOPMapa serwisu English version
CIOPWsteczPoziom wyżejCIOP
.. | Tydzień Walki z Hałasem | Plakat Tygodnia | Konkurs plastyczny dla dzieci | Wystawa plakatów "Hałas" | Szkolenie dla przedsiębiorstw | Porozmawiajmy o hałasie | Finał Tygodnia Walki z Hałasem | Zdjęcia


Tydzień Walki z Hałasem w Puławach


Nasi partnerzy przy organizacji Tygodnia Walki z Hałasem w Puławach:

Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

 Państwowa Inspekcja Pracy


Cykl imprez pn. Tydzień Walki z Hałasem w Puławach jest częścią obchodów tegorocznej kampanii informacyjnej Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy pod hasłem Stop hałasowi! realizowanej i koordynowanej w Polsce przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB).

Honorowym patronem Tygodnia został Prezydent Miasta Puławy, pan mgr inż. Janusz Grobel.

W dniach od 30 maja do 5 czerwca br. CIOP-PIB wraz z Zakładami Azotowymi "Puławy" S.A. i Państwową Inspekcją Pracy zaprasza mieszkańców Puław i okolic do udziału w imprezach towarzyszących Tygodnia.

Należy tu wyliczyć m.in.: wystawę plakatów edycji Hałas, którą można oglądać w Domu Kultury Dom Chemika już od poniedziałku 30 maja, konkurs plastyczny pn.: "Stop hałasowi" dla uczniów puławskich szkół podstawowych, spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Technicznych pt.: „Porozmawiajmy o hałasie” oraz finał Tygodnia, który odbędzie się podczas pikniku z okazji Dnia Chemika, w dniu 5 czerwca 2005 r. (godz. 15.00-16.30) pod hasłem „Mówmy głośno o tym, żeby było ciszej”.

W poniedziałek 23 maja br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się bezpłatne szkolenie pn.: "Ochrona przed hałasem" dla pracodawców i właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych wiedzą z zakresu ochrony pracowników przed hałasem.

Rozpoczęty już konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI puławskich szkół podstawowych pn.: Stop hałasowi potrwa do 31 maja br. Jego celem jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z problemem hałasu, do twórczego zinterpretowania problemu, który jest obecny zarówno w miejscu pracy, nauki oraz odpoczynku, do tworzenia środowiska bardziej cichego i przyjaznego. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 5 czerwca w trakcie finału Tygodnia Walki z Hałasem na pikniku z okazji Dnia Chemika.

Od 23 maja do 5 czerwca w Zakładach Azotowych Puławy S.A. jest emitowany cykl audycji radiowych o hałasie połączony z konkursem wiedzy na temat hałasu. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenia nagród nastąpi w dniu 5 czerwca podczas finału Tygodnia.

W dniu 24 maja został zorganizowany dyżur telefoniczny w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie, a w trakcie całego Tygodnia Walki z Hałasem dyżur telefoniczny (w godz. 8.00-16.00) pod numerem (0-22) 623 32 91 prowadzą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego, zajmujący się hałasem w środowisku pracy i życia człowieka, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Imprezy są objęte patronatem medialnym:

      

       


Wsparli nas:

       

Na górę strony

Siedziba instytutu
Strona głównaIndeks słówStrona BIPCIOP